GO Güvenli Ödeme

Online alışveriş sektörünün yaşadığı hızlı büyüme, güvenlik ihtiyaçlarını da artırmaktadır. GO Güvenli Ödeme; TROY logolu kartların internet ve mobil alışverişlerinizde doğrulama yapılarak güvenli işlem gerçekleştirilmesi amacıyla tasarlanmıştır.
GO Güvenli Öde hangi tarayıcı tiplerinde çalışır ?

Internet explorer 9 ve üzeri versiyonlar desteklenmektedir. Google Chrome ürününde bütün versiyonlar desteklenmektedir.

GO Güvenli Öde ile başarılı işlem yapabilmek için tarayıcıda yapılması gereken ayarlar var mıdır?

Internet Explorer için “ Rendering mode” ayarlarının  IE 9 ve üzeri versiyonları kullanacak şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

GO Güvenli Öde’yi nerelerde kullanabilirim?

GO Güvenli Öde, sadece bu sisteme dahil olan üye işyerlerinde kullanılabilir. Uluslararası kartlı ödeme kuruluşları tarafından kullanılan 3D Secure sistemini destekleyen bütün üye işyerleri GO Güvenli Öde’yi de desteklemektedir.

Cep telefonuma doğrulama kodu gelmez ise ne yapmalıyım ?

İşlem esnasında cep telefonunuza SMS ile tek kullanımlık doğrulama kodu gelmez ise ekran üzerindeki sayaç dolduktan sonra "Yeniden Gönder" butonuna basarak yeniden talep edebilirsiniz. Yine sorun yaşarsanız cep telefonu operatörünüzden bu sorun ile ilgili destek istemeniz gerekmektedir.

TROY logolu kartım ile internet üzerinden alışveriş yapabilmem için herhangi bir kayıt yapmak gerekir mi?

Bankaların ve Elektronik Para Kuruluşlarının farklı uygulamaları bulunabilemektedir. Bu nedenle TROY logolu kartınızı aldığınız Banka ya da Elektronik Para Kuruluşu ile teyid etmenizi öneriyoruz.

GO Güvenli Öde beni nasıl korur ?

Tek kullanımlık şifre sadece TROY logolu kartınızı aldığınız Banka ya da Elektronik Para Kuruluşu sisteminde kayıtlı cep telefonuna iletilmektedir. Dolayısıyla işlemi sadece siz yapabilirsiniz.

Banka/Elektronik Para Kuruluşu sisteminde kayıtlı bir cep telefonum yok ise bu hizmetten faydalanamaz mıyım ?

Banka/Elektronik Para Kuruluşu sisteminde kayıtlı bir cep telefonunuz olmaması durumunda size ilgili kuruluş ile iletişime geçerek yapmanız gerekenler konusunda yönlendirme almanızı öneriyoruz.

GO Güvenli Öde’yi kullanmak için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır. GO Güvenli Öde ücretsiz olarak sunulmaktadır.